BABY MIKI je vyrobený zo studenej peny FlexFoam, kokosového vlákna a pohánkovej výplne. Je vybavený nepremokavým poťahom, ktorý nielenže neprepúšťa tekutiny, ale chráni aj pred roztočmi, je priedušný, má ortopedické vlastnosti a ešte aj skvele vyzerá!

Jadro matraca je vyrobené z polyuretánovej peny FlexFoam. Ide o materiál, ktorý sa nedeformuje, vďaka čomu je matrac veľmi pohodlný a zaručuje kvalitný spánok. 

Kvalitná pena poskytuje veľmi dobrú oporu chrbtici. 

Je vybavená antialergickou kokosovou vrstvou, ktorá spevňuje matrac bez toho, aby ho zbavovala pružnosti. 

Vrstva klimatizačného vlákna zvyšuje prúdenie vzduchu a zároveň udržiava matrac teplý.

Okrem toho je tento matrac vybavený aj vrstvou s pohánkovou výplňou. 

Vďaka prírodným vlastnostiam týchto dvoch vrstiev má matrac zdravotne ochranné vlastnosti. Tento matrac je vyrobený z prírodných vlákien. Dokonale chráni pred vznikom roztočov a baktérií.

K dispozícii s dvoma rôznymi poťahmi: DINO a DUMBO

DOPRAVA:

Doprava je zadarmo.

Dodacia lehota je 3-4 týždňov kuriérskou službou.

POPIS:

Jadro matraca je vyrobené z peny FlexFoam s vrstvou kokosu a vrstvou pohánkovej výplne. 

Prírodná vrstva pohánkových šupiek, prešívaná, všitá do špeciálne vybraných vreciek. 

Má tieto vlastnosti: antibakteriálne, zabraňuje vzniku preležanín, predchádza vzniku deformácie chrbtice a napomáha korekcií už existujúcich.

Triesloviny obsiahnuté v pohánkovej šupine zabraňujú rastu roztočov a baktérií v matraci a na povrchu kože.

Poradie vrstiev:

- PuroTex návrh - cca. 1 cm

- Pohánková plniaca vrstva - 1 cm

- FlexFoam pena - 9 cm

- Kokosové vlákno - 1 cm

Matrac je možné použiť z oboch strán, kokosová strana je tvrdá (H3), naopak pohánková stredne tvrdá (H2).

Matrac má certifikát  OEKO-TEX® 1.triedy. Ide o certifikát najvyššej triedy OEKO-TEX® Standard 100 medzi štyrmi triedami výrobkov. To znamená, že zakazník si môže byť istý, že pri výrobkoch s touto certifikáciou materiály použité na výrobu tohto modelu (peny, lepidlá, poťahy, zipsy, šitie ) sú vhodné pre výrobky používané tými najmladšími a vyhovujú najvyšším a najprísnejším požiadavkám certifikátu Oeko-Tex® Standard. 

Popis poťahu DINO/DUMBO: 

Poťah DINO/DUMBO je vyrobený z jedinečnej tkaniny odolnej voči škvrnám, inšpirovanej prírodou, konkrétne lotosovým kvetom. Keď prší, voda steká z lotosových listov a zanecháva ich čisté a suché. Vďaka mikroskopickej trojrozmernej štruktúre povrchu tkaniny voda odteká z matraca a umožňuje odnášať so sebou špinu a škvrny. Materiál zabezpečuje dobré prúdenie vzduchu a chráni pred prenikaním nečistôt, matrac je tak chránený pred rastom baktérií, húb a plesní. Poťah má všitý zips, ktorý uľahčuje jeho odstránenie na pranie. 

Poťah využíva technológiu Purotex®, o ktorej si nezabudnite prečítať zopár riadkov nižšie:

Vedeli ste, že približne 1/3 populácie je alergická na roztoče domáceho prachu (HDMA)? Tento typ alergie je spôsobený vdychovaním DERP1, enzýmu, ktorý roztoče používajú na trávenie potravy. V každej posteli sú milióny týchto alergénov! 

Vďaka aktívnym probiotikám materiál Purotex® trvalo čistí tkaniny matracov alebo vankúšov od alergénov. Táto inovatívna technológia zaručuje svieže prostredie na spanie bez alergénov. Okrem toho výsledky testov preukázali, že Purotex® odstraňuje aj mačacie a psie alergény!

Odstraňovanie alergénov roztočov pomocou technológie Purotex®. O čo ide? 

Tkaniny ošetrené technológiou Purotex® obsahujú mikrokapsuly naplnené prírodnými probiotikami. Tieto probiotiká sú 100 % prírodným prostriedkom proti alergénom. Telo a trenie medzi telom a tkaninou spôsobuje, že mikrokapsule sa rozbijú a dostanú sa do kontaktu s povrchom matraca. Probiotiká sa množia a ničia alergénne mikróby na poťahu. 

Uvoľňovanie probiotík Purotex® je dlhodobé a kontrolované vďaka špeciálnemu materiálu kapsúl. Táto inovatívna technológia je založená na dlhoročnom vedeckom výskume a bola podrobená experimentom a testovaniu pri každodennom používaní. 

V roku 2009 jej tvorcovia získali ocenenie Interzum "Najlepší z najlepších"! 

Ako funguje technológia Purotex®? 

1. Neaktívne probiotiká sú zapuzdrené a aplikované na textílie. 

2. Trenie medzi telom spiaceho a matracom spôsobuje otvorenie mikrokapsúl. 

3. Probiotiká sa samy aktivujú a začnú odstraňovať alergény. 

4. Po 24 hodinách sa probiotiká uvoľnené z kapsúl znásobia o 100-krát.

5. Po 48 hodinách sa prebiotiká uvoľnené z kapsúl znásobia o 10.000-krát. 

6. Po 2 týždňoch je poťah úplne chránený pred alergénmi roztočov. 

Zloženie: polyester: 100 %, možno prať pri 30 °C 

VAROVANIE! 

Farby materiálov použitých pri výrobe matracov za zachovania ich vlastností sa môžu líšiť od frieb zobrazených na obrázku!

Materiály používané pri výrobe matracov sú rôzne druhy polyuretánových pien, latexov, viskóz a pod, ide o výrobky s vysokým koeficientom stlačiteľnosti a pružnosti, preto musí výrobca, vrátane nás, vyhradzovať si právo na negatívnu a pozitívnu toleranciu. +/- 2 % pre šírku a dĺžku matraca a +/- 1 cm na výšku! 

Aby sme predišli prípadným sporom, berte prosím uvedené na vedomie!